Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Home/Aktualności Branżowej Szkoły I Stopnia/Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

W poniedziałek 6 listopada dzięki współpracy ze świnoujskim  Ochotniczym Hufcem Pracy oraz uprzejmości ratowników medycznych, nasi uczniowie z klas pierwszych mieli okazję wziąć udział  w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach ogólnopolskiego programu „Życie jest przede mną”.  Spotkanie odbyło się w naszej szkole i obejmowało prezentację technik przeprowadzania reanimacji na fantomie, metod zapewniania drożności dróg oddechowych, omówienie obsługi defibrylatora AED a także krótkie ćwiczenia przy użyciu fantoma. Ratownicy przekazali także uczestnikom cenne wskazówki dotyczące właściwego wzywania pomocy w nagłych wypadkach. Warsztaty pomogły naszym uczniom zgłębić tajniki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, co może się okazać w przyszłości niezwykle przydatne i pożyteczne.

Serdecznie dziękujemy OHP oraz ratownikom za cenną lekcję!

IMG-20231113-WA0002                                     IMG-20231113-WA0003                                                                    IMG-20231113-WA0004

fot. OHP Świnoujście

2023-11-13T11:34:44+00:00