Program “Dobry start” dla uczniów!!!

Home/Aktualności Branżowej Szkoły I Stopnia/Program “Dobry start” dla uczniów!!!

Program “Dobry start” dla uczniów!!!

Kolejny rok szkolny zbliża się już wielkimi krokami, zachęcamy więc wszystkich Rodziców naszych przyszłych i obecnych uczniów do skorzystania z rządowego Programu “Dobry start”.

Świadczenie „Dobry Start” przysługuje na wniosek, raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat (także w przypadku ukończenia 20 lat w bieżącym roku przed rozpoczęciem roku szkolnego). Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia (także w przypadku ukończenia 24 lat w bieżącym roku przed rozpoczęciem roku szkolnego). Program obejmie dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej.program 300 promocja

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeżeli złożymy wniosek później wówczas samorząd ma 2 miesiące na rozpatrzenie wniosku.

Uwaga na terminy!

Uwaga! Aby otrzymać wsparcie, wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 listopada, inaczej prawo do świadczenia dobry start przepadnie.

Bliższe informacje na stronie www.mpips.gov.pl

2020-05-08T13:36:14+00:00