Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Home/Aktualności Branżowej Szkoły I Stopnia/Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

„Ponieważ żyli prawem wilka, historia głucho o nich milczy” – Zbigniew Herbert

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, w związku z czym, uczniowie klas I oraz III  wzięli udział w zajęciach tematycznych zorganizowanych przez Panią Karolinę Barską z Hufca Pracy 16-14 wraz z nauczycielem historii – panią Elżbietą Wyrwińską, która przybliżyła im losy bohaterów, którzy po II wojnie światowej sprzeciwili się sowietyzacji Polski.

Młodzież obejrzała również odcinek serialu z cyklu „Tajemnice historii”, pt. „Żołnierze wyklęci”, po którym przeprowadzona została pogadanka na temat niezłomnych. Podsumowaniem zajęć było wykonanie gazetki tematycznej, której celem było utrwalenie zdobytej wiedzy.

Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie oraz Pani Elżbiecie za wspaniałą lekcję historii!!!

Fot. Karolina Barska

2024-03-04T10:02:04+00:00