Narodowe Święto Niepodległości – uczniowie złożyli hołd Bohaterom!

Home/Aktualności Branżowej Szkoły I Stopnia/Narodowe Święto Niepodległości – uczniowie złożyli hołd Bohaterom!

Narodowe Święto Niepodległości – uczniowie złożyli hołd Bohaterom!

Apel 11. listopada

Za oknem coraz częściej pada deszcz i jest chłodna jesienna szaruga… Przyroda przybrała różne odcienie żółci i brązu… Jednak w sercach uczniów 7 listopada zapanowały barwy biało-czerwone. W tym dniu wystąpili w roli recytatorów i chórzystów podczas koncertu z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI. Recytowali wiersze o pięknie ojczystego kraju, tęsknocie poetów- przymusowych emigrantów za utraconą ojczyzną, bohaterskiej walce wielu bezimiennych Polaków, a także przypomnieli postać Józefa Piłsudskiego. Patriotycznego klimatu oprócz “Mazurka Dąbrowskiego” i “Roty” dodały pieśni legionowe. Na końcu uczniowie zapewnili, że: “kochają i rozumieją WOLNOŚĆ” oraz jej: “nie oddadzą”.

1 2 3

 

2020-05-08T14:11:56+00:00