Eliminacje do ogólnopolskiego konkursu historycznego „Witold Pilecki. Bohater niezwyciężony”

Home/Aktualności Branżowej Szkoły I Stopnia/Eliminacje do ogólnopolskiego konkursu historycznego „Witold Pilecki. Bohater niezwyciężony”

Eliminacje do ogólnopolskiego konkursu historycznego „Witold Pilecki. Bohater niezwyciężony”

Eliminacje do ogólnopolskiego konkursu historycznego „Witold Pilecki. Bohater niezwyciężony”.

            W piątek, 21 maja w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do ogólnopolskiego konkursu historycznego  pt. ” Witold Pilecki. Bohater niezwyciężony”. Zostały one  zorganizowane we współpracy z HP 16-14.

            Na początku uczniowie obejrzeli film biograficzny  ukazujący  życie rotmistrza W. Pileckiego, w którym   pokazane zostały ideały w jakie wierzył. W odbytej po filmie dyskusji uczniowie  przeanalizowali czasy,  w których  żył Witold Pilecki, zwracając uwagę na konieczność ukrywania się pod pseudonimami. Uczestnicy zostali zapytani o to jakie cechy charakteru podziwiają w założycielu Tajnej Armii Polskiej, dobrowolnemu więźniowi obozu w Auschwitz, żołnierzu Armii Krajowej i czy dzisiejsze czasy wymuszają na nas propagowanie postaw, które prezentował. Wśród odpowiedzi padły takie przymioty  jak: bohaterstwo, lojalność,  patriotyzm,  wiara w słuszność wybranej przez niego  „ walki o niepodległość ” oraz wierność do końca swoim ideałom- nawet w obliczu śmierci.

            Na koniec chętni uczniowie musieli pisemnie odpowiedzieć na konkursowe pytanie: „Czego uczy mnie rotmistrz Witold Pilecki?”.  Uczestnicy wykazali bardzo duże zainteresowanie historią  tragicznie zmarłego Witolda Pileckiego. Na szkolnym podium konkursu znaleźli się:

I miejsce- Sebastian Kaszubowski,

II miejsce- Konrad Kozaczuk

III miejsce- Ruben Hernandez

Zwycięzcom gratulujemy.

Eliminacje do ogólnopolskiego konkursu historycznego „Witold Pilecki. Bohater niezwyciężony”.

            W piątek, 21 maja w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do ogólnopolskiego konkursu historycznego  pt. ” Witold Pilecki. Bohater niezwyciężony”. Zostały one  zorganizowane we współpracy z HP 16-14.

            Na początku uczniowie obejrzeli film biograficzny  ukazujący  życie rotmistrza W. Pileckiego, w którym   pokazane zostały ideały w jakie wierzył. W odbytej po filmie dyskusji uczniowie  przeanalizowali czasy,  w których  żył Witold Pilecki, zwracając uwagę na konieczność ukrywania się pod pseudonimami. Uczestnicy zostali zapytani o to jakie cechy charakteru podziwiają w założycielu Tajnej Armii Polskiej, dobrowolnemu więźniowi obozu w Auschwitz, żołnierzu Armii Krajowej i czy dzisiejsze czasy wymuszają na nas propagowanie postaw, które prezentował. Wśród odpowiedzi padły takie przymioty  jak: bohaterstwo, lojalność,  patriotyzm,  wiara w słuszność wybranej przez niego  „ walki o niepodległość ” oraz wierność do końca swoim ideałom- nawet w obliczu śmierci.

            Na koniec chętni uczniowie musieli pisemnie odpowiedzieć na konkursowe pytanie: „Czego uczy mnie rotmistrz Witold Pilecki?”.  Uczestnicy wykazali bardzo duże zainteresowanie historią  tragicznie zmarłego Witolda Pileckiego. 

 

Zwycięzcom gratulujemy.

Zdjęcie nr 2

 

2021-05-28T10:59:51+00:00